cervixes شماره استفاده اینترنتی کارت بانکی

cervixes: شماره استفاده اینترنتی کارت بانکی پلیس فتا سایبری سرقت دستگیری

گت بلاگز اخبار اجتماعی گزارش پلاسکو در شورای شهر قرائت شد

عضو کمیته ملی پلاسکو گزارش این کمیته را در صحن شورای شهر تهران، ری و تجریش قرائت کرد. 

گزارش پلاسکو در شورای شهر قرائت شد

گزارش پلاسکو در شورای شهر قرائت شد

عبارات مهم : پلاسکو

عضو کمیته ملی پلاسکو گزارش این کمیته را در صحن شورای شهر تهران، ری و تجریش قرائت کرد.

به گزارش ایسنا، محمد تقی احمدی صبحگاه امروز طی سخنانی در جریان ارایه گزارش این هیات ملی در صحن شورای اسلامی شهر تهران، با بیان اینکه هیات منتخب رییس جمهور جهت بررسی این اتفاق مرکب از 10 نفر از اساتید بود که در تخصص خود در کشور شاخص بوده و از بعد علمی و پژوهشی دارای تجربیات در رشته های مورد نیاز بودند، افزود: مورد نیاز بود اتفاق پلاسکو به عنوان یک درس و نتیجه تاریخی در شهر باقی بماند و نتیجه های آن جهت آینده شهر راهگشا باشد. از این رو هیات ملی پلاسکو گزارشی را در دو ماه جهت حاکمیت به عنوان روش آینده و علت یابی دلایل گذشته، آماده کرد.

گزارش پلاسکو در شورای شهر قرائت شد

احمدی در ادامه شناسایی علل حادثه، نحوه اقدام در حین اتفاق و پیشنهادهای کوتاه مدت و بلند مدت را به عنوان محورهای گزارش هیات ملی پلاسکو عنوان کرد.

در ادامه آقاکوچک، از اعضای این هیات ملی با اشاره به تشکیل شش کمیته تخصصی در حوزه های فنی، حقوقی و اجتماعی در این هیات، ابراز کرد: این هیات از تصویرهای و فیلم ها، مکاتبه رسمی با ارگان ها، برگزاری جلسه استماع با مسوولان، تحلیل رسانه ها و نخبگان، نمونه برداری از مصالح، گزارش های مردمی و … جهت ارایه این گزارش استفاده کرد.

عضو کمیته ملی پلاسکو گزارش این کمیته را در صحن شورای شهر تهران، ری و تجریش قرائت کرد. 

وی افزود: با توجه به محورهای پنج گانه حکم رییس جمهور، گزارش نهایی هیات به همراه پیوست ها آماده سازی شد که در سه فصل مجزا انتشار یافته است.

عضو هیأت خاص گزارش ملی بررسی اتفاق پلاسکو در بیان بررسی های تخصصی مهندسی آتش گفت: بار حریق بالا، عدم انطباق فنی پلکان ها و فضاهای خروجی، نبود فضاسازی فنی و عدم وجود سیستم بازدارنده، وجود وسایل گرمایشی غیراستاندارد و… از دلایل گسترش حریق در ساختمان پلاسکو بود. بر این اساس یکسری توصیه های جزیی و کلی جهت جلوگیری از موارد وقوع در آینده در گزارش ارایه شد.

وی ادامه داد: در بررسی های مهندسی سازه ابتدا تلاش شد سیستم سازه شناسایی شود. این سیستم سازه شبیه سیستم لوله ای بود که ستون های زیادی در کنار ساختمان هستند و تعداد ستون های میانی کم هست. همچنین اجزای سازه از مقاطع مرکب بودند که ضعف های خود را در اتفاق نشان داد و وجود حرارت و اثر آتش باعث شد ساختمان فرو بریزد.

گزارش پلاسکو در شورای شهر قرائت شد

آقا کوچک در ادامه با تشریح سه مرحله متفاوت فروریزش ساختمان پلاسکو در اثر حریق و حرارت، گفت: فرضیه آتش سوزی و انفجار عمدی در ساختمان در بررسی ها رد شد و در نهایت توصیه هایی جهت جلوگیری از تکرار اتفاق مطرح شد از جمله آنکه ضوابط و مقررات ملی و مبحث 22 از نظر محتوا و نحوه اجرا دارای ضعف هایی است که باید برطرف شود. همچنین لزوم تمایز در نگرش به ساختمان های بلند مرتبه و تدوین ضوابط مورد نیاز جهت این ساختمان ها مورد تاکید قرار گرفت.

وی با تاکید بر ضرورت کم کردن آسیب پذیری ساختمان های بلندمرتبه موجود اظهارکرد: مورد نیاز است مقامات مسوول در مناسب ترین وقت کارها مورد نیاز جهت کم کردن آسیب پذیری این ساختمان ها را انجام دهند.

عضو کمیته ملی پلاسکو گزارش این کمیته را در صحن شورای شهر تهران، ری و تجریش قرائت کرد. 

عضو هیات خاص گزارش ملی بررسی اتفاق پلاسکو با اشاره به فعالیت های کمیته مدیریت بحران، گفت: در این کمیته دلایل گسترش حریق و عملیات مهار آتش و آواربرداری بررسی شد و در این زمینه نقاط قوت و ضعف عملیات شناسایی شد. در نهایت پیشنهاداتی جهت اصلاحات در شرکت آتش نشانی و شرکت مدیریت بحران جهت اصلاح رویه ها ارایه شد.

آقاکوچک با اشاره به بررسی های صورت گرفته در حوزه مدیریت ریسک و بیمه نیز بیان کرد: تعدادی از واحدها به تنهایی دارای پوشش بیمه ای بودند و یکسری از کارگران نیز تحت پوشش بیمه قرار داشتند. از این رو پیشنهاداتی جهت اصلاح قوانین بیمه و رابطه مالک و مستأجر ارایه شد تا بیمه در ساختمان ها اضطراری شود و اشتباهات فنی ساختمان ها بروز و ظهور پیدا کند.

گزارش پلاسکو در شورای شهر قرائت شد

عضو هیات خاص گزارش ملی بررسی اتفاق پلاسکو با اشاره به تشکیل کمیته اجتماعی، فرهنگی و رسانه ای ابراز کرد: عموم مردم به صورت عام اصولا دغدغه ایمنی برابر آتش را ندارند. در این ساختمان نیز به رغم تذکرات شرکت آتش نشانی به علت آنکه اهمیتی داده نشد چنین اتفاق ای رخ داد.

وی خاطرنشان کرد: قوانین و مقررات و رویه هایی که در این زمینه دارای نقص، ابهام و همپوشانی هستند باید بررسی شده است و این موانع برطرف شود.

آقاکوچک در ادامه پیشنهاد تشکیل یک دبیرخانه دایمی در یک مرکز علمی جهت پایشی مستمر از کارها و پیشنهاداتی که به وسیله هیات گزارش ملی ارایه شده است است را مطرح کرد.

وی در آخر با اشاره به شعار نهایی این هیات ملی گفت: ما نباید پلاسکو را فراموش کنیم، اگر می خواهیم این اتفاق تکرار نشود همه شرکت ها نباید این اتفاق را فراموش کنند.شط

واژه های کلیدی: پلاسکو | ساختمان | ریزش پلاسکو | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog