cervixes شماره استفاده اینترنتی کارت بانکی

cervixes: شماره استفاده اینترنتی کارت بانکی پلیس فتا سایبری سرقت دستگیری

گت بلاگز اخبار بین الملل گزارش شکنجه شاهزاده‌های سعودی

روزنامه نیویورک تایمز از شکنجه صدها شاهزاده سعودی که چند ماه پیش در هتل ریتز کارلتون محبوس شده است بودند، خبر داد. طی مدت بازداشت بسیاری از شاهزادگان تحت فشار ب

گزارش شکنجه شاهزاده‌های سعودی

گزارش شکنجه شاهزاده های سعودی

عبارات مهم : شکنجه

روزنامه نیویورک تایمز از شکنجه صدها شاهزاده سعودی که چند ماه پیش در هتل ریتز کارلتون محبوس شده است بودند، خبر داد. طی مدت بازداشت بسیاری از شاهزادگان تحت فشار بوده، شکنجه شده است یا مورد سوء استفاده قرار گرفتند. در همان روزهای اول، حدود ۱۷ نفر به خاطر آزار جسمی و شکنجه روانه بیمارستان شدند و یک نفر هم در حبس کشته شد که بعدا روشن شد گردن او ظاهرا پیچیده هست. روی بدن بعضی دیگر هم آثار ورم، کبودی و نشانه های دیگری از سوء استفاده به چشم می خورد.

گزارش شکنجه شاهزاده‌های سعودی

ثروتمندان و تاجرانی که روزگاری غول های اقتصاد عربستان تلقی می شدند اکنون «پا بند»ی الکترونیکی دارند که تحرکات آنها را رصد و ثبت می کند. شاهزادگانی که نیروهای نظامی را هدایت می کردند و در مجلات آنچنانی تصاویرشان دیده می شد اکنون از سوی محافظانی رصد می شوند که فرماندهی ارزش را به دست ندارند. خانواده هایی که با جت های شخصی پرواز می کردند نمی توانند به حساب های بانکی ارزش دسترسی داشته باشند. حتی زنان و همسرانشان نیز از سفر منع شده است اند. نیویورک تایمز در گزارشی به قلم چند تن از نویسندگانش در ۱۱ مارس ۲۰۱۸ نوشت در ماه نوامبر دولت سعودی صدها تاجر و افراد تاثیرگذار را زندانی کرد. بسیاری از آنها از اعضای خاندان سلطنتی بودند. آنها در هتل ریتز کارلتون و در جهت برنامه مبارزه با فساد محمد بن سلمان محبوس شده است بودند. اگرچه بسیاری از آنها از زندان آزاد شده است اند ولی آزادی عمل چندانی ندارند. در عوض، بسیاری از آنها در وحشت و ناامنی زندگی می کنند. گزارشگران نیویورک تایمز می نویسند طی مدت بازداشت بسیاری از آنها تحت فشار بوده یا شکنجه شده است یا مورد سوء استفاده قرار گرفتند. در همان روزهای اول، حدود ۱۷ نفر به خاطر آزار جسمی و شکنجه روانه بیمارستان شدند و یک نفر هم در حبس کشته شد که بعدا روشن شد گردن او ظاهرا پیچیده هست. روی بدن بعضی دیگر هم آثار ورم، کبودی و نشانه های دیگری از سوء استفاده به چشم می خورد. در نامه ای که روز یکشنبه ۲۰ اسفند دولت سعودی به نیویورک تایمز فرستاد اتهام آزار جسمی «اکیدا نادرست» اعلام شده است است.

برای خروج از این هتل، نه تنها بازداشت شدگان باید مبالغ کلانی از دارایی های خود را تسلیم می کردند بلکه به دولت این اختیار را می دادند که کنترل املاک، مستغلات و سهمی از شرکت هایشان را به عهده بگیرد. اقدامی که همه اش خارج از فرآیندهای قانونی هست. دولت با این کار، بسیاری از این بازداشت شدگان و خانواده هایشان را در برزخ نگاه داشته هست. یکی از این بازداشتی های سابق که ابزار الکترونیکی ردیاب بر تن دارد هنگامی که شنید بیزینس او فروپاشیده مدهوش شد. این محدودیت ها مشمول بر حال ولید بن طلال، شاهزاده میلیاردر عربستانی هم می شود. او از کسب مجوز جهت خروج از کشور و سفر به کشورهای غربی ناکام ماند.

روزنامه نیویورک تایمز از شکنجه صدها شاهزاده سعودی که چند ماه پیش در هتل ریتز کارلتون محبوس شده است بودند، خبر داد. طی مدت بازداشت بسیاری از شاهزادگان تحت فشار ب

ولیعهد عربستان تنها به آزادی شاهزاده ها و بازرگانان از هتل ریتز کارلتون اکتفا کرد، ولی ظاهرا آنها نمی توانند آزادی کامل داشته باشند و اکثرشان قدرت اختیار اموال خود را ندارند، آنها نمی توانند آزادانه در عربستان تردد کرده و با دیگر شاهزاده ها دیدار کنند. بن طلال که قصد داشت به جنوب فرانسه سفر کند و بر امور خود در خارج نظارت داشته و با معاون و مشاورش نشستی داشته باشد، مجوز خروج از عربستان و سفر به غرب را دریافت نکرده هست. به نظر می رسد اقدام ولیعهد عربستان در عدم صدور مجوز جهت سفر به غرب بن طلال را منزوی کرده است به حدی که بن طلال که همواره در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … فعال بود و از هیچ فرصتی جهت گزارش کارهایش دریغ نمی کرد دیگر مثل گذشته در توییتر حضور فعال ندارد.

این کارها درحالی است که ولیعهد عربستان قرار است همین ماه به آمریکا سفر کند. بعضی کارشناسان اصلاحاتی مانند دادن اجازه رانندگی به زنان، تصمیم او جهت بسط وقت های سرگرمی و ترغیب سرمایه گذاری در کشورش را در جهت کسب موافقت آمریکایی ها جهت سرمایه گذاری در عربستان تلقی می کنند درحالی که بعضی هم بر این باورند که بازداشت شاهزاده ها و «تلکه کردن» آنها اعتماد سرمایه گذاران خارجی را تا حدودی سلب کرده هست. گزارشگران نیویورک تایمز می نویسند مصاحبه های فراوان با مقام های سعودی، اعضای خاندان سلطنت و بستگان و خویشان آنها، مشاوران و خانواده های بازداشتی ها تصویری تیره و تار به دست داد مبنی بر مواردی از «عملیات فشار و آزار جسمی و روانی» که باعث شد میلیاردها دلار از سرمایه های شخصی در کنترل محمد بن سلمان قرار گیرد.

به نوشته نیویورک تایمز، در کشوری که فساد در آن مسری هست، این تصور وجود دارد که بسیاری از شاهزادگان هم اموال دولتی را ربوده اند. بعضی معتقدند در چنین اقتصاد فاسدی نوعی تسویه حساب صورت گرفته است: شاهزادگان اموال دولتی را ربودند و محمد بن سلمان هم اموال آنها را ربود. بخشی از این مبارزه با فساد ناشی از دشمنی های خانوادگی است لیکن شاهزاده محمد فرزندان ملک عبدالله- پادشاه پیشین که در سال ۲۰۱۵ درگذشت- را وادار کرد که میلیاردها دلار از میراث خود را تسلیم او کنند. اگرچه دولت گفته که این عملیات شفافیت را زیاد کردن خواهد داد ولی آنچه رخ داده این است که عملیات مبارزه با فساد در خفا انجام گرفته و هیچ اطلاع رسانی عمومی آزادانه صورت نگرفته و بر شاهزاده های محبوس و خانواده ایشان ممنوعیت سفر تحمیل شده است تا امکان هیچ گونه نقل و انتقال را در دارایی هایشان نداشته باشند. دولت در نامه خود مدعی است که بازجویی ها از سوی دادستان و براساس قوانین سعودی انجام گرفته است.

گزارش شکنجه شاهزاده‌های سعودی

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: شکنجه | بازداشت | استفاده | عربستان | نیویورک | عربستانی | شاهزاده سعودی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog