cervixes شماره استفاده اینترنتی کارت بانکی

cervixes: شماره استفاده اینترنتی کارت بانکی پلیس فتا سایبری سرقت دستگیری

گت بلاگز اقتصادی 80 درصد از معادن سنگ آهن طی سه سال گذشته تعطیل شدند ، رشد منفی معدن،واقعیت یا اشتباه آماری؟

علی‌رغم تأکید بعضی مسئولان بر رشد اقتصادی به عنوان یکی از دستاوردهای دولت،که به اعتقاد بعضی کارشناسان بخش عمده آن به یُمن فروش نفت حاصل شده،به گواه آمار در

80 درصد از معادن سنگ آهن طی سه سال گذشته تعطیل شدند ، رشد منفی معدن،واقعیت یا اشتباه آماری؟

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان،یکی از ظرفیت های اقتصادی کشور به حوزه و عرصه معادن باز می گردد که به نوعی می تواند علاوه بر ارزآوری به ایجاد وقت های شغلی مناسبی نیز منتهی شود.
بر اساس آخرین گزارشات و آمار انتشار یافته در خصوص رشد اقتصادیِ بخش معدن، در بازه زمانی 9 ماهه سال 95، این میزان، منفی دو دهم درصد اعلام شده است است.

عبارات مهم : تجارت

در سال 94 نیز، اوضاع به مراتب بغرنج تر از سال 95 بوده و این میزان، منفی ده و نیم درصد برآورد می شود که البته بنابرگزارشات و اخبار انتشار یافته در بعضی رسانه ها، ظاهراً مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت، آمار اشتباه را عامل این عنوان (رشد منفی در حوزه معادن) قلمداد می کنند.
روح ا…صافی، کارشناس حوزه معادن در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی با اشاره به لزوم بهره گیری مؤثر و سازنده از ظرفیت های متنوع و متعدد موجود در بخش معادن، اظهار داشت: یکی از توانمندی های طبیعی و بالقوه کشور عزیزمان ایران به حوزه معادن معطوف می شود که باید از این نعمت و ثروت خدادادی به نحو شایسته ای استفاده کرد.
وی افزود: کم نیستند کشورهایی که فاقد چنین استعداد و ظرفیت هایی هستند و به مراتب در عرصه اقتصادی از بنیه و توانمندی منسجم تری برخوردارند که این توفیق نه به صورت تصادفی، بلکه با برنامه ریزی اصولی و تلاش حداکثری حاصل شده است است.
مافی عنوان کرد: یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری در مبحث اقتصاد مقاومتی به بهره گیری سازنده از ظرفیت های داخلی معطوف می شود که می تواند بخش معادن نیز به عنوان یکی از مصادیق بارز این رهنمود، مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: با غفلت از چنین ظرفیت هایی، تحقق توسعه اقتصادی آن چنان که شایسته هست، حاصل نخواهد شد و می طلبد در شرایطی که کشور با عارضه و بیماریِ بیکاری دست و پنجه نرم می کند، از ظرفیت موجود در معادن در جهت ایجاد وقت های شغلی مناسب، بهره گیری شود.
سایه سنگین رکود ساختمانی بر عرصه معادن
امیر حسن والی، دانش آموخته رشته اقتصاد در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی با اشاره به تأثیرات مخربِ رکود مسکن و حوزه ساختمانی بر اقتصاد کشور،گفت: پیامدهای منفی این رکود در بخش های متعددی قابل لمس است که یکی از این عرصه ها، به بخش معدن معطوف می شود.
وی افزود: احداث یک ساختمان، مستلزم تأمین مصالح مورد نیاز خواهد بود که پایه و مبنای اولیه بسیاری از مصالح از محل معادن تأمین می شود.
والی عنوان کرد: ارتباط دوسویه حوزه معدن و ساختمان و تأثیرگذاری و تأثیرپذیری این دو بر روی یکدیگر، آن چنان پررنگ است که می توان با یک محاسبه کلی و اجمالی به پیامدهای بار منفیِ رکود ساختمانی بر حوزه معادن و بخصوص بخش های مرتبط با صنایعِ ساختمانی پِی ُبرد.
تعطیلی 80 درصد از معادن سنگ آهن طی سه سال گذشته
چندی پیش، قدیر قیافه، مدیر انجمن سنگ آهن کشور عزیزمان ایران در گفت وگویی با رسانه ها از تعطیلی 80 درصد معادن سنگ آهن، طی سه سال گذشته خبر داد.
وی ریشه و عامل این تعطیلی را ناشی از ریزش قیمت جهانی سنگ آهن عنوان کرده بود.
آن چنان که در گزارشات رسانه ها مطرح شده، کاهشِ قدرتِ مسابقه پذیریِ مواد معدنی به علت نوسان قیمت ارز، عدم حمایت کافی دولت از فعالان بخش معدن، تنگناهای موجود در عرصه صادرات و موانع پیشِ روی مبادلات تجاری، کم کردن بنیه مسابقه پذیری و بعضی از نوسانات قیمتی در جهان، از عوامل مؤثر در رشد منفی عرصه معادن محسوب می شود.
توسعه صادرات،عامل رونق در بخش معادن خواهد بود
کریم زارع، محقق و پژوهشگر حوزه معادن در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی، با اشاره به نقش مهم و تعیین کننده صادرات در حصول و ایجاد رونق فزاینده در بخش معادن، گفت: با در نظر گرفتن بسته های تشویقی می توان زمینه مورد نیاز را جهت توسعه صادرات فراهم نمود که البته به موازات این امر باید بعضی از تدابیر و تمهیدات در جهت رفعِ موانعِ مبادلاتِ تجاری نیز اتخاذ شود.
وی افزود: در بعضی از حوزه ها همچون سنگ های ساختمانی، با از بین بردن عوارض مرتبط با صادرات، اوضاع مطلوب و امیدوار کننده ای حاکم شده است که با الگوبرداری از چنین طرح هایی در دیگر عرصه ها، می توان زمینه مورد نیاز جهت حصول توفیقات هر چه بیشتری را فراهم نمود.
زارع در خاتمه یادآور شد: در بعضی حوزه ها همچون مواد اولیه تولید کاشی و سرامیک، شاهد نارسایی ها و مشکلاتی هستیم که با تعریف کارها حمایتی مناسب، می توان تا حدودی بار پرسشها و معضلات مرتبط با این حوزه را سبک تر نمود و امید است در سال جاری، با آینده نگری تمهیدات لازم، رشد هرچه بیشتری در عرصه معادن حاصل شود که قطعاً در چنین شرایطی، اقتصاد کشور از انتفاع و مزیت های آن به نحو شایسته تری بهره مند خواهد شد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: تجارت | اقتصاد | صادرات | اقتصادی | کشاورزی | خبرنگار | کشاورزی | توسعه صادرات

80 درصد از معادن سنگ آهن طی سه سال گذشته تعطیل شدند ، رشد منفی معدن،واقعیت یا اشتباه آماری؟

80 درصد از معادن سنگ آهن طی سه سال گذشته تعطیل شدند ، رشد منفی معدن،واقعیت یا اشتباه آماری؟

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog