cervixes شماره استفاده اینترنتی کارت بانکی

cervixes: شماره استفاده اینترنتی کارت بانکی پلیس فتا سایبری سرقت دستگیری

گت بلاگز وب‌گردی مغز با خوردن غذاهای چرب معتاد می‌شود!

تحقیقات نشان داده هست، مصرف غذاهای پر چرب و اساساً شیرین اعتیادآور است و مغر افراد با خوردن آنها معتاد می‌شود.

مغز با خوردن غذاهای چرب معتاد می‌شود!

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، نتیجه های آخرین تحقیقات نشان داده است که مصرف غذاهای پر چرب و اساساً شیرین اعتیادآور است و مغز افراد با خوردن آنها معتاد می شود؛ علت میل به هم جهت مصرف غذاهای این چنینی مانند سیب زمینی سرخ کرده و پیتزا همین عنوان می تواند باشد.

عبارات مهم : اعتیاد
محققان فرانسوی در آخرین پژوهش های خود به این نتیجه رسیدند که غذاهای پر چرب و پر کالری دقیقا مانند مواد مخدر در مغز عمل می کنند و آنها نیز به نوعی فرد را دچار اعتیاد می کنند.

دکتر گیوم فریرا از دانشگاه بوردو در فرانسه با بررسی عملکرد موش ها با مصرف غذای چرب اثبات کرده است که غذاهای پر چرب و همینطور شیرین تأثیرات مخربی بر روی مغز از خود به جای می گذارند.

نتایج بررسی های پژوهشگران همچنین نشان می دهد که در اثر مصرف غذاهای چرب ماده ای شیمیایی در معده تولید می شود که باعث اعتیاد فرد به این نوع غذاها می شود؛ در واقع به محض خوردن این غذاها، چربی ها در نوک زبان درک می شوند و از این طریق مستقیماً با مغز ارتباط برقرار کرده و یک سیستم انتقال را جهت ارسال یک خبر به معده فعال می کنند.

بررسی هایی که در سال 2015 و به وسیله دانشگاه ایلینوی انجام شد نیز ثابت کرده است که مغز کودکانی که از غذاهای چرب استفاده می کنند ضعیف تر عمل می کنند.

با توجه به رشد بحران جهانی چاقی، علاوه بر تمام ضررهایی که مصرف غذاهای چرب به مغز وارد می ‎‎کند باید انواع بیماری هایی که در اثر مصرف این گونه مواد غذایی رخ می دهد را نیز در نظر گرفت.

شیوه مبتلا شدن به سرطان، دیابت و بیماری هایی که ناشی از اضافه وزن رخ می دهند، هنوز نتوانسته مانعی جهت عدم مصرف غذاهای پر چرب و شیرین باشد.

منبع: فارس
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اعتیاد | بیماری | دانشگاه | سیب زمینی | بررسی عملکرد | مغز | اعتیاد به غذای چرب | غذای چرب

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog